Hakkımızda


Şirketimizin tarihçesi

Şirketimizin tarihçesi hakkında merak ettiklerinizi bu zaman çizgisinde bulabilirsiniz.

İlk Faaliyet

1963 yılında Tekirdağ'ın Hayrabolu ilçesinde, kurucumuz Sayın Hasan Basri KURT, eline çekici aldı ve ilçemizde bulunan Sebze Pazarında küçük bir torna atölyesi açarak, zirai alet ve ekipmanlarının onarımı ile işe başladı.


Yeni Atölye

Bu şekilde, 70’li yıllara kadar, ekipman onarımlarıyla birlikte, muhtelif tarım arabaları (römork vb…) imalatına da girdik. 1980 yılında ise, Hayrabolu Küçük Sanayi Sitesi'ndeki 240m² atölyemize taşındık ve yöresel ihtiyaca göre; Kazayağı, Ayçiçeği Mibzeri, Buğday Mibzeri, Biçerdöverler için Ayçiçeği Hasat Tertibatı imalatı yaptık.


Şirketleşme

1993 yılında 2. kuşak olarak, H.Yılmaz KURT ve R.Kemal KURT şirketleşerek; "KURT Mühendislik Makine Sanayi ve Dahili Ticaret Limited Şirketi" 'ni kurduk. 2005 yılında ağabey H.Yılmaz KURT'un 39 yaşında ani vefatından sonra şirketimiz R.Kemal KURT yönetiminde faaliyetlerine devam etti.


Fabrikalaşma

2000 yılında 10.500 m² açık 2.500 m² kapalı alandan oluşan yeni tesisimize taşındık ve bu arada ekibimiz de büyüdü. 2002'de ilk ihracatımızı gerçekleştirerek, yalnız yurt içinde değil yurt dışında da aranılan bir Türk markası olmayı hedefleyerek, güncel teknolojiyi ürettiğimiz makinelerde uygulamaya sunduk.


İlk İhracat

2008 yılında inşası tamamlanan ek binalarımızla birlikte kapalı üretim alanımız 5.000 m²'ye ulaştı. CE, ISO 9001, HYB ve TSE Sertifikalarıyla da ürün ve iş kalitemizi belgelendirerek, kurumsal bir firma olma yolunda kararlı adımlarla yürümeye başladık. Artan yurtdışı müşterilerimiz, çalışan sayımız ve üretim kapasitemizdeki yukarı trend, bizi 2012 yılının Ağustos ayında yeni bir yatırım yapmaya yöneltti.


Yeni Tesisimiz

2012 yılında start verdiğimiz Hayrabolu Organize Sanayi Bölgesi' nde bulunan 32.000 m² alanlı yeni tesislerimizin kurdelesini, Haziran 2016 tarihinde keserek faaliyete geçirdik. KURT markası halihazırda, 23 ülkeye ihracat yapan, 6000 makine/yıl kapasiteye sahip, ileri tekniklerle çalışan üretim tesisimizle marka olma yolunda emin adımlar ilerlemekteyiz.


Misyonumuz

Dünyamız, ülkemiz, toplumumuz, paydaşlarımız, müşterilerimiz ve çalışanlarımız için değer yaratan bir kuruluş olmak ve çalışanlarımızın güvenlik ve kişisel gelişiminin ön planda olduğu bir çalışma ortamı sağlamak temel misyonumuzdur.

Vizyonumuz

Sektörümüzde imalat ve hizmet anlayışında ve uygulamalarında örnek, pazarını sürekli geliştiren kuruluşlar arasında yer almak. İnsan kaynaklarının yaratıcılığını en iyi şekilde değerlendirerek taklit eden değil taklit edilen tarım makineleri imal etmek. Vizyonunu "Tarlalar bizimle daha güzel yeşerir" sloganı ile sürdürmektedir.


Kalite Politikamız

Kurt Mühendislik olarak kalite; müşterilerimizin üründen ve hizmetten beklediği performansın fiyat, maliyet, zaman, satış öncesi ve sonrası hizmetler gibi bileşenler açısından en üst düzeyde karşılanması ve tatminidir. Bunun için;

• Değişen ve gelişen ülkemiz ve dünya koşullarına paralel olarak ‘’ Tarım Aleti ve Makineleri Tasarımı İmalatı Satışı ve Satış Sonrası Hizmetleri’’ kapsamında sürekli gelişim prensibi ile, istenilen kalite düzeyine ulaşmak, fiyat ve rekabet ortamına bağlı olarak müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini zamanında ve uygun şekilde karşılamak, müşteri memnuniyetini sürekli arttırmak temel ilkemizdir.

• Kalitenin temel unsuru insan kaynağıdır. Bu kaynağı hedefe yöneltmek için kalite bilincinin ve anlayışının tüm çalışanlara yaygınlaştırıldığı bir toplam kalite anlayışı içinde faaliyetlerimizi sürdürürken; çalışanlarımızın sürekli iyileştirme çerçevesinde eğitim ve geliştirilmesine ağırlık verilmekte ve personel memnuniyetine önem verilmektedir.

• Tedarikçiler ile uyum içersinde ve güven çerçevesinde çalışılmakta, müşteri ve tedarikçi firma zinciri korunmaktadır.

• Yasal Şartlar ve mevzuatlar doğrultusunda beklentilerin üzerinde hizmet sağlayabilmek temel politikamızdır.

Saygılarımızla.

YÖNETİM KURULUÜrün ve Hizmetlerimiz

İşletmemizin faaliyet konusunu; Ekim ve Toprak Hazırlama Makinelerinin üretim, yurtiçi ve yurtdışı satışı ve servis hizmetleri oluşturmaktadır. Ürün gamımız; Gübreleme Tertibatlı olarak da üretilen 20-23-27-28-31-32 Sıralı Uçtan Yaylı ve Üniversal Çift Diskli Ekim Makineleri , 2-4-6-8 Sıralı Pnömatik Ekim Makineleri,4-6-8 Sıralı Pnömatik Çift Diskli Ekim Makineleri, 4-6-8 Sıralı Pnömatik Mercury Baltalı Ekim Makineleri ,yine gübreleme tertibat opsiyonlu olarak üretilen, 5-7-9-13 Sıralı Yaylı Ara Çapa Makineleri ve 14 Sıralıdan başlayıp 24 Sıralıya kadar uzanan Tiller Kültivatörler ve Özel Üretim Makinelerden oluşmakta ve bu ürünlerimiz de kendi aralarında yine alt modellere ayrılmaktadır.

Pazarımız ve Farkımız

Kurt Mühendislik, yerli firmalar içerisinde fiyat-kalite açısından ilk 5 ‘te yer almaktadır. Ürünlerimiz yurtiçi pazarında ağırlıklı olarak Marmara Bölgesi ve Karadeniz Bölgesine satılmakta olup, yurtdışında Bulgaristan ve Romanya başta olmak üzere Litvanya, Moldova, Estonya, Letonya, Polonya gibi Avrupa ülkelerinin yanı sıra Cezayir, Mısır, Özbekistan, Kazakistan, Azerbaycan ve Angola’da aranılan bir marka olduk. Yurtdışı satışlarımız yurtiçi satışalarımıza kıyasla daha hızlı artış kaydederken, dış pazar çalışmalarımız ile birlikte çok çeşitli ülkelerden talepler almaktayız. Organize Sanayi Bölgesi yatırımımızın 2016 yılı itibariyle tamamlanması ile birlikte bu taleplere de cevap verebilecek konuma geldik. Ürünlerimizde kullandığımız hammadde, malzeme ve işçilik kalitesi ile fiyat dengesinin çiftçimiz lehine olması sektördeki en önemli farkımızı oluşturuyor.

Üretim Kapasitesi, İstihdam ve Ciromuz

2016 yılı Haziran ayında taşındığımız Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesisimiz sayesinde üretim kapasitemizin 2 kat artması ile paralel olarak çalışan sayımız 74 kişiye ulaştı. Artan talebe ve genişleyen pazara cevap verebilmek, yerli ve yabancı çiftçimizin artan teveccühlerini karşılamak amacıyla, makine parkımıza sürekli ilaveler ve yenilemeler yapıyoruz. Ciromuzu 2013-2015 yılları arasında %5 arttırırken, 2015 yılı Tekirdağ il sınırları içerisinde en çok kurumlar vergisi ödeyen 59. şirket olduk.

Ar-Ge , Ürün Geliştirme ve İnovasyon

Şirket ortaklarımız aynı zamanda çiftçilikle de iştigal ettiklerinden, ürün geliştirme açısından imkanlarımız bir hayli fazla olup, ürünlerimizi kendi tarlalarımızda test etme, olası problemleri ve “Daha iyi nasıl olur?” u kendi arazilerimizde görme şansımız vardır. Bu aşamada, firmamızda kullandığımız mühendislik ve 3D modelleme yazılımlar işimizi hem kolaylaştırıyor hem de hata riskini en aza indirgiyor. Bu yazılımlar sayesinde, parça ve aksamları fiziken üretmeye gerek kalmadan, 3 boyutlu olarak oluşturma ve çalıştırma olanağımız mevcut olmaktadır. Ürünlerimizdeki bir diğer amacımız da kullanım kolaylığı ve işlevselliği sağlamak olup, bu konuda müşterilerimizden aldığımız geri-bildirim ve tavsiyeler bize ışık tutarak, hep birlikte mükemmeli bulma yolunda bizi bir adım daha ileri götürmektedir.

İhracat

Ürettiğimiz her 10 makineden 8’i yurtdışına ihraç edilmektedir. Ürünlerimiz, başta Bulgaristan, Romanya ve Moldova olmak üzere, Kosova, Yunanistan,Sırbistan, Litvanya, Letonya, Ukrayna, Azerbaycan, Kazakistan, Mısır, Libya, Cezayir, Angola, Fransa, İsviçre, İran, Makedonya, Çek Cumhuriyeti, Özbekistan, Bosna ve Umman’da satılmakta ve yoğun talep görmektedir. Bu 24 ülkeyi hali hazırda yürüttüğümüz dış ticaret araştırmalarımız ile birlikte önümüzdeki 5 yıl içerisinde 30’a arttırmayı hedefliyoruz.

Markamız

Bizce marka güven demek, ürününüzün altına imzanızı atmak ve ona kefil olmak demek. Emeklerinizi bir başkasının paylaşmasına ve tüketicinin aldatılmasına engel olmak demek. Bu noktadan hareketle biz ilk markamızı, KURT ‘ u, bundan 25 yıl önce tescil ettirdik. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde de hedefimiz “Turquality” markasını almak. Bunun için çok daha fazla çalışmamız, AR-GE çalışmaları yapmamız, kaliteli ürün ve hizmet sunmaya devam etmemiz ve kurumsal bakış açısıyla geleceğe sağlam temellere dayalı yatırımlar yapmamız gerektiğinin bilincinde ve azmindeyiz.